• Tüm Kategoriler
  • Motorola Telsiz

   Satış ve servis hizmetini sağladığımız Motorola telsiz cihazları; Dünya'da en çok tercih edilen markası olup Motorola tarihini kısaca anlatmak gerekirse neden ve nasıl Dünya'nın tercih ettiği 1 numaralı telsiz markası olduğunu anlayabilirsiniz.
    

   1928 yılından beri, Motorola iletişim ve elektronik sektörüne girmiştir. Firmanın bu 80 yılı aşan geçmişinde pek çok dönüm noktası olmuştur. Araç telsiz telsizlerinin ilk öncüsü olup ve sosyal güvenlik ağları ile 1930’larda mobil iletişimde liderlik etmiştir. Cep telefonu  sistemi ile iletişim devrimi açan ve sektördeki sanayi standartlarının belirlendiği 1969 yılından 1983 yılına Ay'a ilk ayak basılmasında bile Motorola iletişim ağına ev sahipliği yapıyordu. Bugün, küresel bir endüstrinin lideri olarak, yenilik mükemmellik ve teknoloji denince Motorola markası geleceğe ışık tutmakta  ve şekillendirmeye devam etmektedir.
   Motorola kurucuları Paul V. Galvin ve 1930 dolaylarında Joseph E. Galvin. 25 Eylül 1928 tarihinde şirketi kurmuşlardır. Paul V. Galvin ve kardeşi Joseph, Motorola’nın kurucu şirket Galvin Manufacturing Chiago eyaletindedir.

   Motorola Marka Araç Telsizi , modeli 5T71 1930 1930: İlk Motorola Marka Araç Telsizi
   1930 yılında Galvin Manufacturing Corporation, Motorola telsiz, ilk ticari olarak başarılı araç telsizlerini tanıttı. Bu tarih itibarı ile Motorola demek telsiz demekti.

   1930: İlk Motorola Kamu Güvenliği Telsiz Satışı
   Kasım 1930 yılında polis departmanları ve belediyelere Motorola telsizleri satılmaya başlandı.

   Motorola  telsiz taksilerde: ABD, yaklaşık 1948. 1944: Taksiler için Motorola Telsiz alımı

   Ekim 1944’te Ohio, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk ticari FM telsiz taksi iletişim sisteminde  taksilere Motorola araç telsizleri yerleştirdi.

    

   1990

   Teknoloji devine  Ulusal Madalya: 2004 1991: Robert W. Galvin’e Teknoloji Ulusal Madalyası
   Motorola, sürekli teknolojik yenilikleri sayesinde Amerikan elektronik endüstrisinin ilerlemesi için “ABD Başkanı George Bush tarafından Teknoloji Ulusal Madalyası verildi.

   Dünyanın İlk Darbant Dijital Kamu Güvenliği Telsiz Sistemi 1991: Dünyanın İlk Darbant Dijital Kamu Güvenliği Telsiz Sistemi
   1991 yılında ABD’de tanıtılan Motorola’nın ASTRO telsiz sistemi, Dünya'nın ilk dar bant dijital kamu güvenliği telsiz sistemi oldu. 

   Motorola MTP300 Dimetra portatif telsiz, 1997. 1997: Motorola TETRA Sistemi, Norveç
   1997 yılında Motorola ticari TETRA (Trans-Avrupa Trunk Telsiz) dijital telsiz sistemi, Oslo, Norveç Oslo Havaalanı’nda faaliyete başladı.

   2011: Motorola, Kurumsal ve hükümet için kritik iletişim ürünleri ve hizmetleri sunmuştur: Motorola Solutions, Inc ve Motorola Mobility, Inc Motorola Solutions (NYSE MSI:) 4 Ocak 2011 tarihinde, Motorola, Inc iki bağımsız, halka açık şirketlerin ayrılmış müşteriler. Motorola Mobility (NYSE: MMI) mobil hücresel cihazları ve kablo video yönetim ekipman yaptı.

   Motorola mühendisleri ve kamu güvenliği için dünyanın ilk 700 MHz geniş bant yüksek hızlı veri sistemini test şerif memurları, Pinellas County, Florida, ABD, 2010 2011: Greg Brown, CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı, Motorola Solutions, Inc
   4 Ocak 2011 tarihinde, Greg Brown Motorola Solutions CEO’su memuru, Inc oldu O 3 Mayıs Kendisi daha önce Motorola, Inc co-CEO’su oldu 2011’de etkili başkan seçildi

   2011: İlk Amerikan Eyalet Genişbant LTE Kamu Güvenliği Ağı
   2011 yılında Mississippi State ABD’nin ilk eyalet çapında genişbant LTE kamu güvenliği ağı oluşturmak için Motorola Solutions için bir sözleşme imzaladı.

   12.09.2014

    
   Anasayfa  | Üyelik Sözleşmesi | Satış Sözleşmesi | Garanti ve İade | İletişim

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.